HÉVÍZ SK - Tungsram SE NAGYKANIZSA 24-20 (15-12)

• Kézilabda
  • 2020/2021

NB II NŐI KÉZILABDA BAJNOKSÁG 2020.09. 26.

Hévíz, Zárt kapus, vezette: Antal, Antalné.

Hévíz: Molnár – Novikova 4, Burghardt V. 5, Holczbauer 3,Penzer 1, Burghardt L. 7., Horváth I. 3. Csere: Bán-Farkas (kapus), Balogh B. 1, Lázár, Holczer , Pesti . Edző: Kissné Gliba Adrienn

Nagykanizsa: Csiszár- Szmodics V. 3, Füstös 1, Szmodics D, Zvolenszky 9, Szabó E.5, Raczkó 1. Csere: Tóth V. (kapus), Janzsó1, Csivre E.,Csivre V., , Horváth A., Czinderi, Kovács D., Ács. Edző Baranyai Zsolt.

Az eredmény alakulása: 5.p.: 2-3, 15.p. 7-7, 25.p.:13-11, 40.p. 19-14, 50.p.:21-19.

Hétméteresek: 3/3 illetve 4/3.

Kiállítások: 14 perc illetve 10 perc.

A zalai rangadón a kanizsaiak kezdtek jobban és a hazaiaknak gondot okozott, hogy kettős emberhátrányba is kerültek. 9-9 után viszont a Hévíz vette át az irányítást és végig dominált, de a vendégek tartották magukat 2-3 gólon, mert Zvolenszky 22 perc alatt 7 gólt lőtt. Lényegében a második félidő elején egy 4-0-s sorozattal döntötte a pontok sorsát a Hévíz, amikor a kanizsaiak 8 percen át nem találtak a kapuba. A fürdővárosiaknál jól sikerült az első hazai NB II-es mérkőzését játszó Lázár Réka bemutatkozása.

A látottak alapján reális eredmény született a megyei rangadón.

Döntőnek bizonyult, hogy vendégeknél 1-2, míg a hévízieknél több emberen múlott az eredményes védekezés és támadás és jelentős volt a védési hatékonyság különbsége. (55 illetve 38 százalék.) Ami jó hír, hogy a két csapat jobb teljesítményt nyújtott, mint egy évvel ezelőtt és a visszarendeződések többnyire rendben voltak mindkét oldalon.

Jók: Molnár (a mezőny legjobbja), Burghardt V., Burghardt L., Novikova illetve Csiszár, Zvolenszky, Szabó E.

A Hévíz a tabella 3., míg a Nagykanizsa a 11. helyen áll.

A Hévíz a következő fordulóban a BVSC-nél vendégeskedik, míg a Tungsram a listavezető Dunaújváros U22 csapatát fogadja.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ifjúságiak mérkőzésén: Hévíz - Nagykanizsa 36-31 (18-12).

Legjobb gólszerzők: Holczer 10, Fekete, Balogh B., Pesti 7-7 illetve Janzsó, Horváth A. 8-8, Tóth 5.