2018.11.05.
  • Labdarúgás
  • Felnott
  • 2018/2019

A még pontot sem vesztő Hévíz a Becsehelyt fogadta, s már az első perctől kezdve kiderült, hogy a vendégegyüttes a masszív védekezést választotta taktikaként a haza csapattal szemben. A Hévíz az eddigi összecsapásain megszokott hatalmas energiával kezdte a mérkőzést. A találkozó első harmadában a védő zónájába betömörülő Becsehely eredményesen védte kapuját. A góltalan időszakot ezen a napon is kiváló formát mutató Horváth Dániel beadására érkező Vass György törte meg, 5 méterről a kapuba juttatva a játékszert, 1–0. Pár perccel a gól után szabadrúgáshoz jutott a Hévíz együttese: 23 méterre a kaputól Horváth Dániel vállalta a feladatot, aki a labdát a sorfal felett elcsavarva óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba, 2–0. A második félidőben sem változtatott a vendégcsapat a taktikáján. A Hévíz folyamatosan helyzeteket alakított ki, szebbnél szebb, közönségszórakoztató támadásokat vezetett. A szüntelen nyomás meghozta eredményét. A többször említett Horváth Dániel harcolt ki egy büntetőt a 62. percben, melyet Török Milán végzett el és értékesített hasonló magabiztossággal, 3–0. Percek teltek csak el a harmadik hévízi gól után és a hazai csapatból Baráth Martin mutatta meg, hogy nem csak védekezésben kiváló: egy támadást fejezett be szépségdíjas, fél ollós mozdulattal, mely a hazai csapat negyedik találatát eredményezte. Az utolsó 20 percben kapufák, a vendégcsapat kapusának bravúrjai és óriási lövések váltogatták egymást. A számtalan hazai helyzet közül egyet Meidl váltott gólra a 80. percben. Egy, a védőkről lepattanó labdát 16 méterről lőtt a kapu bal oldalába, ezzel beállítva az 5–0-s hévízi győzelmet.