2018.11.19.
  • Labdarúgás
  • Felnott
  • 2018/2019

A Hévíz–Gellénháza rangadó a hazai csapat egyik legnehezebb mérkőzésének ígérkezett. A tabella harmadik helyén tanyázó, jó erőkből álló vendégek már az első pillanattól fogva jelezték, hogy ők szeretnék elrontani a Hévíz győzelmi sorozatát. Gellénházi támadásokkal kezdődött az első félidő, de az ötödik percben már a Hévíz mellé jegyezhettünk fel két hatalmas helyzetet. Ezekben a szituációkban vagy a vendégkapus, vagy a kapufa sietett a vendégek segítségére. A félidő első harmadában kialakított számtalan hévízi helyzet közül egyet Török Milán váltott gólra: a 24. percben egyéni akciója végén kisodródva, szinte az alapvonalról, parádés mozdulattal emelt a hosszú sarokba, 1–0. A félidő végéig a hévízi nyomás nem enyhült, többször alakult ki „tűzijáték” az Olajmunkás kapuja előterében, de az első játékrészben több gól nem született. A második félidőt a Gellénháza kezdte jobban, megélénkült a játék. A labda túlnyomó részben a mezőnyben pattogott, a kapuk nem forogtak veszélyben. A vendégcsapat labdakihozatallal kezdte meg a Hévíz elleni támadásait, de ezek a középpályán minden esetben elhaltak. A mai mérkőzésen is masszív hazai védelem mögött Jánosa Tibornak most sem akadt komoly védenivalója. Az utolsó veszélyes támadása a Hévíznek a 90. percben volt, Vass György vezethette a kapusra a labdát, de az utolsó pillanatban két becsúszó vendégvédő menteni tudott. Nehéz, küzdelmes mérkőzésen a Hévíz megérdemelten szerezte meg sorozatban a 14. győzelmét.