NB II hévízi győzelem!

2021.11.03.
  • Kézilabda
  • 2021/2022

Teljesen hasonlóan alakult az eredmény a meccs folyamán, mint az egy évvel ezelőtti Zala megyei rangadón. Most is 9-9-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok és azután elhúzott öt góllal a Hévíz, amely különbség a mérkőzés nagy részében meg is maradt. Az 52. percben 24-19 volt az állás. A befejezés előtt felzárkózott a Kanizsa, mert a hazaiaknál három kezdő játékos is kivált az utolsó nyolc percben. A Hévíz megérdemelten nyert, mert több volt náluk a kiemelkedő teljesítmény és a vendégek pedig nem tudtak élni a sorozatos (8db) emberelőnyükkel és három büntetőt is hibáztak. Ugyanakkor mindkét együttes elismerést érdemel a nagy küzdésért és a színvonalas játékért az edzők pedig a taktikus felkészítésért, viszont abban mindenki egyetértett, hogy több nézőt érdemelt volna a tabella szomszédok szoros rangadója. Legjobb dobók: Holczbauer 7, Burghardt Viktória 6 illetve Szabó E. 7, Kovács B. 6.

Az ifjúságiak mérkőzésén: Hévíz – Nagykanizsa 36-25 (17-13) L.d. Fekete 11, Gergály 8 ill. Kálovics 6.

A következő hétvégi fordulóban mindkét zalai csapatnak nehéz a sorsolása, mert a két bajnoki címre esélyes csapatokkal találkoznak.