Újra győzelem hazai pályán, az ősz szenzációja Hévízen - avagy Dávid legyőzte Góliátot

2019.11.25.
  • Labdarúgás
  • Felnott
  • 2019/2020

2019. júniusáig sorozatban 44 bajnoki illetve osztályozó mérkőzésen keresztül maradt veretlen a Hévíz labdarúgó csapata. Hazai pályán pedig 51 meccsen át nem talált legyőzőre. A Zala megyei bajnoki cím és az osztályozók után következhetett az NB III lényegében ugyanazon kerettel folytatta a munkát Damina László edző, akikkel a bajnoki címet kivívta. Változás a kapuban történt ugyanis a jelentős nemzeti bajnoki múlttal és tapasztalattal bíró 40 esztendős kapus Jánosa Tibor visszavonult érkezett viszont Németh Erik a középpályára és Bontó a támadósorba. A helyzet viszont nagyot módosult, mert a megszokott győzelmek helyett sorra jöttek a vereségek. 15 forduló alatt szám szerint tíz, amelyek jó része egy gólos volt. A sportszerű és alig 21 éves átlag életkorú csapat többször is rutintalannak bizonyult a kritikus pillanatokban és az őszi szezonban kibérelte a tabella utolsó helyét. A 12. fordulóban aztán megtört a jég idegenben ugyanis éppen a szomszédos megye bajnokával –akikkel az osztályozót vívták- mérkőztek Balatonlellén és 3-0 arányban nyertek. November közepén kora délután a felújított és fedett lelátóval rendelkező hévízi pályán a Puskás Akadémia II. együttesét fogadták. A 84. percben 2-0-s vezetésnél létszámhátrányba kerültek a zöld-fehérek, de nyertek 3-1 arányban és így június után újra győzelmet ünnepelhettek hazai pályán. A gólok közül az első kettőt az a Vass György szerezte, aki a megyei bajnokságban 29 góllal gólkirálynak bizonyult, most ősszel viszont eddigi 10 meccsén csak egyszer talált be. Vasárnap pedig nem kisebb csapat érkezett, mint a bajnoki listavezető Érd együttese, akik az őszi idény nyitón 7-0 arányban nyertek a zöld-fehérek ellen. Mostanra nagyot változott a világ, bár a hazaiaktól sérülés és eltiltás okán hiányzott Nedelkó János, Horváth Dániel, Kiss Balázs, és Németh Erik mégis ők szereztek vezetést a 45. (!) másodpercben Török Milán révén. A 26. percben egy szöglet után Bontó lövésénél bravúrral mentett az érdi kapus a gólvonalnál kétséges helyzetben, de ezen kívül a vendégek egyik legjobbja Csiszár Zoltán irányításával végig stabil volt az érdi védelem. Fordulás után is kiegyenlített volt a játék és mindössze 3 komoly helyzet akadt a két oldalon, - kétszer a vendégek lövései cm-kel tévesztettek célt - viszont az érdi Kónya piros lapot jelentő második sárga lapja után a 62. percben megfogyatkoztak a vendégek. Limperger Zsolt együttese bár a 93. percig küzdött az egyenlítésért, de igazán nem tudott dominálni a láthatóan fáradó, de rendkívül lelkes hazaiak ellen. A Hévízben az eddigi 16 meccs mindegyikén szóhoz jutott Tóth Gergő és a csapatkapitány Pajor Imre. Külön kell szólni a szurkolókról. Az új és látványos fedett lelátó alól mintegy 200-an tekintették meg a mérkőzést és a két tucat dobokkal felszerelt vendégszurkoló megállás nélkül énekelve 93 percen keresztül példamutató sportszerűséggel buzdította csapatát. Bár a találkozó végén sötét jövőt jósoltak a hévízieknek, ami a bent maradást illeti, de ők is elismerték a hazai győzelem megérdemeltségét. Vélhetőleg nemcsak a Nyugati csoport eheti fordulójának, hanem az egész őszi szezonnak a szenzációja született Hévízen a hazai győzelemmel. Kiemelendő, hogy a két csapat között nemcsak a helyezésben, hanem az átlag életkorban is jelentős különbség mutatkozott az érdiek javára. Nevezetesen több, mint 7 esztendő, ugyanis a hazaiak átlag életkora 21,4 volt és 17 éves játékos is pályára lépett náluk. A fiatal és szorgalmas hévíziek most elmozdultak az utolsó helyről, de ahhoz, hogy előbbre lépjenek az egymást követő két hazai győzelem után is további 3 pontot érő teljesítményekre van szükségük az elkövetkezendőkben. Az őszi első rutinos érdiek továbbra is az élről számítanak a bajnokság fő esélyesének.