Asztaliteniszezőink újfent remekeltek, fényesen csillogó érmeket hoztak el a hétvégi versenyekről!

2020.03.04.
  • Asztalitenisz
  • Hévízi Sportkör I. NB 2-es csapat
  • 2020/2021

Pénteken rendezték meg a 2020. évi újonc Országos Bajnokság I. o. ranglistaversenyt Kecskeméten, ahol az asztaliteniszezőknek egy újonc játékosa is részt vett. Nagy dolog volt ez a 11 éves Fáró Máté számára, hiszen ez volt az első nagy versenye hivatalosan a Hévíz SK színeiben, mint igazolt versenyző. Máté szakosztályunk büszke tagjához méltóan meg is kapta hivatalos csapat mezét és melegítő ruháját, aminek nagyon örült. Összesen 6 mérkőzést játszott, amiből 1-et sikerült is megnyernie méghozzá 0:2-ről fordítva 3:2-re. A többi mérkőzésen is nagyon szépen játszott, és ez is volt a cél, hiszen még kevés versenytapasztalattal rendelkezik. Fontos volt számár, hogy szokja a versenyek légkörét. Máté Edzője Csiza Bálint, nagyon sikeresnek értékelte magát a versenyt, az azon látottakat.

Szombaton rendezték meg Zala megye 2019. évi újonc, serdülő és ifjúsági csapatbajnokságát, mely egy halasztott verseny volt a tavalyi évből, amit szép eredményekkel zártak a csapat játékosai.

Serdülő lány csapat: 2. helyezés
Serdülő fiú csapat:    2. helyezés
Ifjúsági lány csapat:  2. helyezés
Ifjúsági fiú csapat:     1. helyezés

Szakosztályunkat a versenyen Fehér Dorina, Fehér Dominik, Hóti Péter és Bicsérdi Bálint képviselte.

Csiza Bálint vezetőedző külön kiemelte Bicsérdi Bálintot, akinek ez volt az első hivatalos versenye és a sokkal rutinosabb játékosok ellen is szépen helyt állt, illetve mérkőzést is nyert.

Vasárnap került megrendezésre a 2020. évi veterán Országos Bajnokság I. o. ranglistaverseny Kecskeméten.

A 3 napos összevont kecskeméti verseny 3. napján veterán játékosaink álltak asztalhoz. A verseny nagyon hosszú és fárasztó volt, ami méltán mutatja játékosaink elhivatottságát és sportszeretetét, akik még egy másnap hajnali hazaérkezés tudta mellett is bevállalták a versenyt.

A sikeres meccseket követően, egyéniben"Házi döntő volt"!

Dohnál Gábor, kategóriájában az 1. helyen végzett (40-50 éves kor).
Nyírő József pedig, kategóriájában az ezüstérmet hozta el (40-50 éves kor).

Párosban:
Tőkés/Fazekas (EVO ASE), kategóriájukban 2. helyezést értek el (50-60 éves kor).
Nyírő/Dohnál kategóriájukban bronzérmet szereztek (40-50 éves kor).

Szakosztályunk sportolóinak eredményeihez gratulálunk!